Zamów przez telefon lub e-mail i odbierz przygotowane zamówienie. Podaj numer VIN Twojego auta, a dobierzemy odpowiedni olej za Ciebie OK

Serwisowanie w ASO – czy warto

Serwisowanie i sprawdzanie samochodu jest obowiązkiem każdego właściciela czterech kółek. Przed wyborem salonu warto chwilę się zastanowić. Oczywiście możemy oddać auto do najbliższego serwisu, jednak dobrą opcją może być skorzystanie z usług ASO. Jednak czym właściwie jest ASO? Jest to po prostu Autoryzowana Stacja Obsługi czyli serwis świadczący usługi naprawy i konserwacji pojazdów skoncentrowany na danej marce pojazdu.

Zalety korzystania z ASO

Zalet korzystania z takiego rozwiązania jest wiele, jednym z nich jest możliwość powierzenia swojego auta w profesjonalne ręce. Osoby pracujące w ASO są szkolone bezpośrednio przez koncerny, dzięki temu dysponują znacznie szerszą wiedzą na temat danego modelu niż mechanicy w zwykłych warsztatach. Należy pamiętać, że każdy samochód ma swoje specyficzne cechy, które w razie awarii mogą wymagać profesjonalnej obsługi. Pracownicy ASO w razie potrzeby mają możliwość konsultacji problemu z inżynierami producenta danych samochodów, czyli w samym źródle.

Drugim czynnikiem są części. Często zdarza się, że podczas przeglądu wychodzi usterka, w przypadku której konieczna jest wymiana danej części pojazdu. W tradycyjnych warsztatach czas oczekiwania na zamówione elementy niekiedy przewyższa samą naprawę. W ASO nie ma takich problemów, ponieważ serwis jest przygotowany na takie sytuacje i nawet jeśli wymagane jest sprowadzanie elementu pojazdu, odbywa się to w krótszym czasie. To samo tyczy się wymiany olejów. Jest to jedna z tych rzeczy, która może przyprawić o zawrót głowy niejednego użytkownika czterech kółek. Najbezpieczniejszą opcją przy wymianie jest kierowanie się wytycznymi producenta oraz stosowanie nieprzerwanie tej samej marki produktu. Jednak czasami może być to utrudnione. W takich przypadkach obsługa ASO pomoże dobrać odpowiedni typ oleju tak, aby nasz samochód działał jeszcze lepiej niż wcześniej. Podobnie sprawa ma się podczas wymiany filtrów.

Należy wspomnieć również, że autoryzowany salon ma ustalone z góry standardy jakości. Dotyczy to nie tylko wielkości salonu i jego lokalizacji, ale także posiadanego sprzętu diagnostycznego, co znacznie wpływa na komfort usługi.

Utrzymanie gwarancji auta

Ważną informacją dla kierowców jest ta, że warunkiem utrzymania gwarancji auta u producenta jest regularne przeprowadzanie przeglądów i napraw pojazdu. W takich przypadkach zalecane jest korzystanie z ASO. Warto wspomnieć, że zgodnie z unijnym rozporządzeniem GVO z 2002 roku, istnieje możliwość naprawy samochodu w niezależnym warsztacie bez utraty gwarancji. Jednakże w przypadku sytuacji spornej z importerem auta, gwarancja może przestać być honorowana. W rezultacie odpowiedzialność za taką sytuacje ponosi właściciel, często ubiegając się o swoje prawa, co niestety bywa czasochłonne i kosztowne.

Minusy ASO

Na niekorzyść ASO można wymienić cenę, jest ona wyższa niż w tradycyjnym warsztacie. Jednak czy faktycznie jest to minus? Należy zauważyć, że korzystając z nieautoryzowanego serwisu możemy się przeliczyć. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że samochód oddany do zakładu, wraca z niego z nie do końca naprawioną usterką. Wybierając ASO decydujemy się na jakość i pewność, że nasz samochód trafi w profesjonalne ręce, które poradzą sobie z każdą, nawet najbardziej skomplikowaną awarią.

Często traktujemy nasze auta jakby były nieśmiertelne, ale niekiedy niewielkie uszkodzenie może doprowadzić do czegoś znacznie poważniejszego. W takich wypadkach warto mieć pewność, że trafi do wykwalifikowanego mechanika.

Udostępnij w mediach społecznościowych...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin