Zamów przez telefon lub e-mail i odbierz przygotowane zamówienie. Podaj numer VIN Twojego auta, a dobierzemy odpowiedni olej za Ciebie OK

SCT ESTER TECHNOLOGY w produktach MANNOL

Technologia SCT ESTER TECHNOLOGY to dzieło specjalistów z niemieckiego koncernu SCT Lubricants, który produkuje oleje marki MANNOL. Technologia w skrócie opiera się o wykorzystanie estrów w produkcji syntetycznych olejów na syntetycznej bazie olejowej klasy V. Estry są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle lotniczym, ale za sprawą inżynierów z SCT Lubricants możemy wykorzystać je również w naszych samochodach, a korzyści jest wiele.

Cechy olejów MANNOL z technologią SCT ESTER

Gęsty i stabilny film olejowy

Cząsteczki estrów mają ujemny ładunek elektryczny, co powoduje, że są przyciągane przez dodatnio naładowane metalowe elementy silnika i osadzają się na nich tworząc gęsty film olejowy. Taka powłoka ochronna jest znacznie trwalsza od tej tworzonej przez zwykły olej silnikowy, nie spływa i umożliwia znacznie łagodniejszy i bezpieczniejszy start silnika. Kolejnym jej plusem jest nieprzepuszczalność wilgoci i powietrza, co pozwala bardzo dobrze zabezpieczyć silnik przed korozją.

Doskonałe właściwości temperaturowe

Zawarte w oleju silnikowym estry znacząco podnoszą jego wytrzymałość na niskie i wysokie temperatury. Olej silnikowy z technologią SCT ESTER utrzymuje swoją rzadką konsystencję nawet w temperaturze – 450C, dzięki czemu z łatwością przepływa przez wąskie kanały olejowe i dobrze rozprowadza się po silniku. Gwarantuje to łatwy i bezpieczny rozruch silnika i większą żywotność jego podzespołów.

Stabilność temperaturowa olejów MANNOL z SCT ESTER TECHNOLOGY to także doskonała wytrzymałość na temperatury powyżej 2000C. Dzięki dodaniu estrów olej nie będzie się pienił, wrzał i nie zmieni swojej lepkości.

Ochrona i renowacja uszczelek

Cząsteczki estrowe zawarte w olejach MANNOL wnikają w strukturę starzejących się gumowych elementów silnika i poprawiają ich kondycję i szczelność. Dzięki temu silniki o dużych przebiegach odzyskają czelność i przestaną gubić olej.

W HBMS znajdziesz szeroki asortyment olejów MANNOL z technologią SCT ESTER. Sprawdź ofertę i skontaktuj się z nami. Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiedni olej do Twojego samochodu.

Udostępnij w mediach społecznościowych...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin